Trafik Tahmincisi

Trafik Tahmincisi, kampanyanıza eklemeden önce yeni anahtar kelimeler hakkında trafik ve maliyet tahminleri sağlar. Zaten bir reklam grubunda yayınlanmakta olan geçerli anahtar kelimelere yönelik tahminleri de görüntüleyebilirsiniz.

Trafik Tahmincisi'ne bir anahtar kelime girdiğinizde, anahtar kelimenizin durumu, arama hacmi, ortalama tıklama başı maliyet (TBM), maliyet/gün ve ortalama konum hakkındaki tahminleri görürsünüz. Bu aracı kullandığınızda TBM teklifinize, hedefleme seçeneklerinize ve diğer ölçütlere dayanarak reklamınızın yerleşimini ve performansını daha doğru bir şekilde öngörebilirsiniz.

Trafik Tahmincisi aracına hesabınızdaki Araçlar sayfasından erişmek için:

  1. adwords.google.com.tr adresinden AdWords hesabınıza giriş yapın.
  2. Kampanya Yönetimi sekmesindeki Araçlar bağlantısını tıklayın.
  3. Trafik Tahmincisi'ni tıklayın.
  4. Anahtar kelimeleri girin: Görüntülenen alana, her kelime veya deyim kendi satırında görünecek şekilde anahtar kelimelerinizi girin.
  5. Para birimi seçin: Para biriminizi seçip, tahminleriniz için belirli bir TBM teklifi girin veya bizim önerdiğimiz değeri kullanın. Önerdiğimiz değer, reklamları %85 oranında en üst sıralara yerleştirmelidir. Reklamınızın %85 oranında en üst konumda olmasının gerekmediğini düşünüyorsanız TBM teklifinizi düşürebilirsiniz.
  6. Hedef dillerinizi seçin: Hedeflemek istediğiniz dilleri seçin.
  7. Yer Hedefleme ayarını (ülkeler, bölgeler ve şehirler, özelleştirilmiş) seçin
  8. Bir veya daha çok hedef ülke seçin: Hedeflemek istediğiniz ülkeyi seçin.
  9. Sunulan tahmini verilerin, hesap geçmişiniz temel alınarak özelleştirilip özelleştirilmeyeceğini seçin.
  10. Tahmini verilerinizi görmek için Devam et'i tıklayın.
NOT: Trafik Tahmincisi yalnızca anahtar kelime hedeflemesinin kullanıldığı reklamlar için çalışır; TBM veya BGBM teklifinin kullanıldığı yerleşim hedefli reklamlar için çalışmaz.

Trafik Tahmincisi İnceleme;

Arama Hacmi: Anahtar kelimelerinizin aldığı arama trafiğinin miktarını gösterir. Bu bilgi, belirli bir anahtar kelime için rekabete dayalı reklam sıralamasının nasıl olacağını belirlemenize yardımcı olabilir. Gösterilen yeşil çubuk, düşükten yükseğe doğru miktarla ilgili genel bir yönergeyi yansıtır.

Tahmini Ort. TBM: Her bir tıklama için ödeyeceğiniz ortalama tutardır. AdWords İndirimcisi, gerçek TBM'nizi otomatik olarak ayarlar ve böylece reklamınızın konumunu korumak için gereken minimum miktardan yalnızca bir kuruş daha fazlasını ödersiniz. Bu nedenle, görüntülenen miktar yukarıdaki 'resmi' TBM teklifinizden düşük olabilir.

Tahmini Reklam Konumları: Reklamınızın görünebileceği ortalama konum. '1' arama sonuçlarının ilk sayfasındaki en yüksek konumdur. 'En düşük' konum yoktur. Trafik Tahmincisi tahminleri reklamverenler arasındaki dinamik anahtar kelime etkinliği temelinde ortalama değerler olarak gösterdiğinden, değerler aralık içerebilir. Ayrıca, ortalama reklam konumları sabit değildir; teklif etkinliğine ve anahtar kelimelerinizin kalitesine bağlı olarak değişebilir.

Tahmini Gün Başına Tıklama: Reklamınızın her gün alabileceği tıklamaların sayısıdır.

Tahmini Gün Başına Maliyet: Gün başına harcayabileceğiniz ortalama tutardır.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !