Teklif Simülasyon Aracı

Teklif simülasyon aracı, her bir anahtar kelime için farklı maksimum TBM teklifi kullanıyorsanız, reklamlarınızdan alabileceğiniz sonuçları görmenizi sağlar. Bu araç geleceğe yönelik öngörüde bulunmaz; ancak anahtar kelime düzeyinde farklı teklifler verilmiş ise son yedi günde reklamlarınızın alacağı tıklama, maliyet ve gösterim verilerini tahmin eder.

Örneğin, anahtar kelimeniz için maksimum TBM teklifinizin 1,00 TL olduğunu varsayalım. Ancak siz yeni teklif olarak 0,75 TL vermek istiyorsunuz ve bu teklifi verdiğinizde sonuçların nasıl olacağını merak ediyorsunuz. Teklif simülasyon aracı ile bu isteğinizi gerçekleştirebilirsiniz. Teklif simülasyon aracı, son yedi günde bu farklı teklifleri kullansaydınız, tıklamalarınızın, maliyetinizin ve gösterimlerinizin ne olacağı hakkında size bilgi verir.

Bu sistem veri üretebilmek için Google ve arama ağında son yedi günde gerçekleşen açık artırmaları analiz eder. Teklif simülasyon aracı, reklamınızın nerede görüneceğini ve ne sıklıkta tıklama alacağını tahmin etmek için sizin ve rakiplerinizin Kalite Puanı bilgileri gibi dahili açık artırma verilerini kullanır. Teklif simülasyon aracı, teklifleriniz dışındaki her şeyi olduğu gibi korur. Ayrıca rakiplerinizin teklifleri, Google'daki trafik ve Kalite Puanları için de aynı korumayı sağlar.

Not: Teklif simülasyon aracı, içerik ağında değil, yalnızca arama ağında (Google arama ve arama ortakları) kullanılabilir.

Teklif simülasyon aracını kullanmak için;

-Adwords Hesabınıza giriş yapınız

-Kampanyanızı seçiniz

-Anahtar Kelimeler butonuna tıklayınız

-Maks. TBM sütununda, teklifin yanında yer alan teklif simülasyon aracı simgesine  Teklif simülasyon aracı simgesi tıklayınız

Önemli: Eğer teklifinizin yanında simge görünmüyorsa herhangi bir tahmin yok demektir.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !