SEO (Search Engine Optimization) Arama Motoru Optimizasyonu

SEO (Search Engine Optimization) Arama Motoru Optimizasyonu; Arama motorlarının doğal arama sonuçlarında üst sıralarda çıkabilmek için yapılan çalışmalara SEO (Search Engine Optimization) adı verilmektedir. SEO sitenizi doğal arama sonuçlarında  üst sıralarda çıkmasını sağlamak amacı ile yapılan optimizasyon çalışmalarıdır. SEO : Arama motoru optimizasyonu anlamına gelmektedir. Kısaca sitenizin bazı kriterlere uygun olarak düzenlenerek Arama Motorlarına uygun hale getirilmesidir.

Seo üzerine herkesin merak ettikleri var. Her arama motorunun kendine özgü nitelikleri ve kriterleri var. Google için yapılan bir seo çalışmasının Yahoo için uygun olmaması durumları ile çok kaşılaşılmıştır.

Seo uzun soluklu bir çalışmalar bütünüdür. Bunun nedeni arama motorlarının verileri güncelleme sürelerinden ve var olan rekabetten kaynaklanmaktadır. Arama motorlarında üst sıralarda yer almak sizin üstünüzde yer alan birini aşağılara itmeniz anlamına gelmektedir. İnternette var olduğunuz sürece seo sürekli devam eden bir yarıştır. Seo yapmaya veya yaptırmaya çalışan herkesin dikkate almadığı tekşey budur.

<a href="http://www.gonet.com.tr"> Arama Motoru Optimizasyonu </a> 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !