Anahtar Kelime Aracı

Anahtar Kelime Aracı aşağıda belirtilen işlemleri yapmanızda size yardımcı olur, bilgi edinmeniz için size olanak sağlar ;

 • Yeni anahtar kelimeler bulmak ve Reklam Gruplarınıza eklemek
 • Anahtar kelime listenizi hassaslaştırmak
 • Negatif anahtar kelimeler bulmak
 • Reklamlarınızı tetikleyebilecek diğer anahtar kelimeleri görmek (genişletilmiş eşlemeler).

Mevcut kampanya ayarlarınıza ve hesabınızın performans geçmişine dayanan sonuçları almak için, Anahtar Kelime aracınıza reklam grubunuzdan erişin:

 1. https://adwords.google.com.tr. adresinden AdWords hesabınızda oturum açın.
 2. İlgili kampanyayı ve reklam grubunu seçin.
 3. Anahtar kelime sekmesini seçin.
 4. Anahtar kelime aracı'nı tıklayın.
 5. Anahtar kelime fikirlerini nasıl oluşturmak istersiniz? etiketli alanda bir anahtar kelime listesi oluşturmak için Açıklayıcı kelimeler veya kelime öbekleri, Web sitesi içeriği ya da Mevcut anahtar kelime etiketli seçenekleri kullanın. Çalışmanızı kaybetmeden seçenekler arasında geçiş yapabilirsiniz. Bu seçeneklerin her birinin nasıl kullanıldığına ilişkin ayrıntılı talimatları aşağıda görebilirsiniz.
 6. Her bir gurubun istatistikler tablosundaki sütunları Görüntülenecek sütunları seç açılan menüsünü kullanarak gösterebilir veya gizleyebilirsiniz.
 7. Tahmini Reklam Konumu veya Tahmini Ort. TBM sütunlarını gösterirseniz, Tahminleri farklı bir maksimum TBM teklifiyle hesapla etiketli bir alan görüntülenir. Bu alanı boş bırakırsanız, bu iki sütundaki tahminler maksimum tıklama başı maliyet (TBM) teklifine dayanır. Bu da, reklamlarınızın bir Google arama sonucu sayfasında büyük olasılıkla birinci, ikinci veya üçüncü konuma yerleşmesini sağlar. Tahminlerin nasıl değiştiğini görmek için farklı bir maksimum TBM girip Yeniden hesapla seçeneğini tıklayın.
 8. Tüm anahtar kelime sonuçlarınız için /support/bin/answer.py?answer=6100eşleme türünüEşleme Türü sütunundaki açılan menüyü kullanın. Anahtar kelimeler varsayılan olarak geniş eşlemelidir.
 9. Belirli bir anahtar kelimeyi gölgeli kutudaki anahtar kelime listesine taşımak için o anahtar kelimenin yanındaki Ekle düğmesini tıklayın. Önce bir anahtar kelimenin eşleme türünü değiştirmek istiyorsanız,Ekle seçeneğinin yanındaki açılan menüyü kullanın. Zaten reklam grubunuzda olan anahtar kelimeler işaretlenir ve bunları taşıyamazsınız.
 10. Bir alanı genişletmek ve aklınıza gelen başka anahtar kelimeleri de eklemek için Kendi anahtar kelimelerinizi ekleyin seçeneğini tıklayın. İşlemi tamamladığınızda Listeye Ekle'yi tıklayın.
 11. Reklam grubunuz için seçtiğiniz anahtar kelimelere dayanarak başka anahtar kelime fikirleri üretmek için Daha fazla alakalı anahtar kelime seçeneğini tıklayın. Bu özellik, orijinal Anahtar Kelime Aracı sonuçlarınızı hassaslaştırmak için kullanışlı bir yoldur.
 12. Şu seçeneklerden birini tıklayarak anahtar kelimeleri indirin: metin, .csv (excel) veya .csv. .csv dosyalarını açmak için bir elektronik tablo programına ihtiyacınız olacaktır.
 13. Anahtar kelimelerinizi, araca eriştiğiniz gruptan farklı bir reklam grubuna kaydetmek istiyorsanız, Farklı bir reklam grubuna kaydet'i tıklayın. Açılan menülerden tercih ettiğiniz kampanya ve reklam grubunu seçin.
 14. Oluşturduğunuz anahtar kelime listesine ilişkin trafik tahminlerini görmek için Arama Trafiğini Tahmin Et'i tıklayın.
  • Artık istemediğiniz anahtar kelimelerin yanındaki sil düğmesini tıklayın.
  • Anahtar kelime listenizden memnunsanız, sayfanın altındaki Değişiklikleri Kaydet seçeneğini tıklayın.
  • İptal seçeneğini tıklarsanız, yeni anahtar kelimeleriniz kaybolur. Anahtar kelime listenizi oluşturma işlemi bitene kadar Arama Trafiğini Tahmin Et seçeneğini tıklamamanızı öneririz.
 15. Arama Trafiğini Tahmin Et sayfasına gitmediyseniz, gölgeli kutudaki Reklam Grubuna Kaydet düğmesini tıklayarak anahtar kelimelerinizi kaydedin.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !